Apartamenty Kraków – nocleg wśród synagog

0
532
Noclegi w Krakowie z widokiem na kościół Mariacki

Pogoda za oknem coraz lepsza, a do urlopu jeszcze trochę czasu. Jak urozmaicić sobie monotonne dni? Zaplanować city break! Krótki wyjazd do Krakowa, dawnej stolicy i miejsca, w którym współegzystowały rozmaite kultury, to szansa na spędzenie kilku dni wśród architektury, która była niemym świadkiem historii. Zastanawiasz się, czy miasto ma do zaoferowania coś ponad rynek? Kraków to dużo więcej!

Byłeś w Krakowie już nie raz? Miasto kojarzy Ci się z nudnymi wycieczkami szkolnymi, obowiązkową wizytą w Sukiennicach i na Wawelu, a do tego z wszędobylskimi gołębiami i ziejącym ogniem smokiem? Daj się zaskoczyć! Apartamenty Kraków pomogą Ci poznać wiele tajemnic tego pięknego miasta. Jeśli interesują Cię dawne kultury i ślady przeszłości – city break w stolicy Małopolski i podróż szlakiem kultury żydowskiej to doskonały pomysł na przedłużony weekend.

Noclegi Kraków – w historycznych dzielnicach

Wybierając się do Krakowa, warto zadać sobie pytanie, co jest powodem wizyty. Przyjechałeś tu zjeść w restauracji odznaczonej gwiazdką Michelin? Wziąć udział w koncercie albo pójść na spektakl do teatru? Poznać kultowe krakowskie kluby i knajpy? A może odkryć kawałek fascynującej historii tego wiekowego miasta? Jeśli to ostatnie, wybierz noclegi w Krakowie usytuowane w którejś z centralnych dzielnic. Stare Miasto, Kleparz, okolice Wawelu, Kazimierz zabudowane są starymi kamienicami, które były świadkami niejednych ważnych wydarzeń historycznych, ale przede wszystkim – świadkami dawnego codziennego życia tutejszych mieszczan.

Apartamenty Kraków – wynajem mieszkania na Kazimierzu

Chcesz poznać żydowski Kraków? Kazimierz to odpowiednie miejsce. Przez stulecia było to osobne miasto, które powstało w XIV wieku dzięki Kazimierzowi Wielkiemu. W XV wieku przesiedlono tam krakowskich Żydów i od tamtej pory aż do wybuchu II wojny światowej było dynamicznym ośrodkiem kultury żydowskiej. Do dziś pozostało tu wiele z tamtych czasów: synagogi, bożnice, cmentarz żydowski, rynek czy fragmenty murów obronnych. Wiele z nich jest udostępnionych do zwiedzania, masz więc okazję, by zobaczyć, jak wyglądają żydowskie miejsca kultu, których we współczesnej Polsce jest tak mało.

Noclegi w Krakowie w pobliżu ul. Miodowej, Szerokiej czy Józefa to świetna propozycja dla podróżników, którzy cenią sobie przebywanie w samym sercu miasta: zabytkowe mury chronią przed gwarem ulicy, który potęguje się wieczorami, kiedy zarówno turyści, jak i miejscowi zapełniają restauracje i bary usytuowane w wielu miejscach dzielnicy.

Noclegi w Krakowie – w pobliżu zabytków

Na placu Wolnicy – jednym z ważnych placów dawnego Kazimierza – w budynku dawnego ratusza działa Muzeum Etnograficzne. To gratka dla miłośników lokalności i etnologicznych smaczków. Jeśli interesuje Cię stricte żydowska historia – koniecznie odwiedź Starą Bożnicę przy ul. Szerokiej, jedną z pięciu zachowanych bożnic, odrestaurowaną po wojnie. Dziś mieszczą się w niej zbiory judaistyczne Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Do zwiedzania udostępniono też synagogi – Starą, Kupa i Tempel. Największe wrażenie robi jednak spacer między kamienicami, podziwianie zachowanych szyldów dawnych rzemieślników, obserwowanie, jak dzielnica rośnie i pielęgnuje pamięć o przeszłości, jednocześnie patrząc w przyszłość.

Wygodny apartament? Kraków z widokiem na plac Nowy

Wycieczkę po Kazimierzu najlepiej zakończyć posiłkiem. Obowiązkowym punktem wizyty powinien być plac Nowy, który wieczorem przemienia się w mekkę foodies i osób spragnionych pysznego jedzenia. Jeśli masz ochotę na coś naprawdę kultowego – musisz spróbować zapiekanek w okrąglaku usytuowanym w samym centrum placu. Te najlepsze poznasz – rzecz jasna – po najdłuższej kolejce. Konkurencja nie pozostaje jednak w tyle, więc jeśli cenisz sobie swój czas, bez obaw możesz stanąć w krótszym ogonku.

Zapiekanki to oczywiście atrakcja, ale nie zastąpią pożywnego posiłku. W restauracjach znajdziesz zarówno dania kuchni żydowskiej czy bliskowschodniej, jak i wariacje na ich temat. Możesz też wybrać dania innych regionów: polskie, włoskie, sushi czy europejskie klasyki. Wieczór warto zakończyć w którymś z pubów – może trafisz na koncert na żywo jakiegoś krakowskiego artysty?

Apartament Kraków – bezpiecznie w dobie w pandemii

Wybierając się na city break do Krakowa, pamiętaj o bezpieczeństwie. W apartamentach Sun & Snow rygorystycznie przestrzegane są wszystkie zasady reżimu sanitarnego, dlatego nawet w czasie pandemii możesz czuć się w nich komfortowo. Nie musisz się o nic martwić – zaplanuj swoją podróż na krakowski Kazimierz i odkryj, jak wiele tajemnic kryje dawna dzielnica żydowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here