Noclegi międzygórze

0
287
Noclegi międzygórze

Noclegi Międzygórze dostępne są dla turystów w Słonecznej Willi. Obiekt ten zachwyca podróżnych swoją architekturą oraz ciekawą historią.

Słoneczna Willa w Międzygórzu

Jako hotel bowiem przyjmuje gości i istnieje już na rynku od około 1900 roku. Został wtedy wybudowany na południowo-zachodnim wzgórzu u podnóża Śnieżnika w dolinie rzek Wilczki i Bogoryi jako lokal o nazwie „Anna Hof”. Miejsce to zostało wybrane ze względu na odpowiednie warunki i korzystne nasłonecznienie budynku. Zachowały się nawet reklamy z 1920 roku, z których dowiadujemy się o wyposażeniu i ilości dostępnych miejsc. Zapewniał ok 36 miejsc w pokojach. Ponadto do dyspozycji odwiedzających dostępny był także ogród. Rezydencja o dwóch kondygnacjach wyposażona była w centralne ogrzewanie, oświetlenie elektryczne i także w telefon. Goście mogli także korzystać z oferty gastronomicznej restauracji mieszczącej się w willi. Dlatego też turyści i taternicy zmierzający na szczyt, bardzo chętnie zatrzymywali się tu celem noclegu, regeneracji i odpoczynku.

Co do architektury warto dodać, że budynek ten o kubaturze 4234 m3 wymurowano i pomalowano na zewnątrz na biało. Natomiast wnętrze piwnic ozdobiono z kamienia,a wyższych pięter z cegieł, z kolei w szczytach i na poddaszu z konstrukcji ryglowej.

Po II Wojnie Światowej lokal funkcjonował jako Dom Turysty „Opolanin”, a później z kolei jako dom wczasowy FWP „Opolanka”. W latach 90 XX wieku budynek został sprzedany i gruntownie wyremontowany. Odtąd funkcjonuje w branży turystycznej jako pensjonat „Słoneczna Willa” oferując wszystkim chętnym turystom noclegi Międzygórze. O każdej porze roku miejsce to stanowi atrakcyjny zakątek ze względu na swoje położenie. Zimą zachęca do korzystania z narciarstwa z w tym biegowego, wiosną, latem czy jesienią do zwiedzania okolicy i odpoczynku na zewnątrz w ogrodzie.

Historia Międzygórza

Warto wiedzieć, że początkowo wieś Międzygórze funkcjonowała nie jako miejsce wypoczynkowe, a terytorium pracy drwali od około 1580 roku. Turystycznie została doceniona w około 1840 roku. Wtedy coraz częściej interesowano się tym miejscem, a księżna Marianna – żona księcia Albrechta Hohenzollerna zakupiła nawet okolice Masywu Śnieżnika. Odtąd popularność okolicy rosła coraz bardziej, a po 1945 roku stała się największym kurortem zachwycającym swoimi urokami przyrody. Niestety w latach 90 XX wieku wieś ta stała się znów trochę zapomniana. Na szczęście obecnie przechodzi odrodzenie, oferując turystom wyremontowane wnętrza i urokliwe zakątki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here