Jaką szafę wybrać do przedpokoju?

0
543
Jaką szafę wybrać do przedpokoju?
Wardrobe

Urządzenie przedpokoju to wbrew pozorom wymagające zajęcie. W nowoczesnych aranżacjach przedpokój to często wąskie i wydłużone pomieszczenie o ograniczonych możliwościach ustawienia w nim mebli. Dodatkowo jest to wnętrze, które jest kluczowe dla naszego codziennego życia. W przedpokoju na co dzień trzymamy okrycie wierzchnie, obuwie, oraz inne przedmioty, których możemy potrzebować tuż przed wyjściem z domu. To miejsce, które widzimy jako ostatnie, gdy wychodzimy oraz pierwsze, gdy wrócimy do domu. Zwracają na to uwagę również nasi goście, a od estetyki i funkcjonalności przedpokoju może zależeć ich ocena o naszym stylu.

Jednym z kluczowych mebli, który warto umieścić w przedpokoju, jest szafa. To wokół niej powstaje cała przedpokojowa aranżacja. W niej będziemy trzymać nasze ubrania, buty, parasolki i inne przedmioty. Szafa to bardzo przestronny mebel, w którym możemy znaleźć miejsce na bardzo wiele sprzętów. Niczym niezwykłym nie jest trzymanie w przedpokoju sprzętów gospodarstwa domowego oraz akcesoriów do sprzątania. To również doskonała skrytka na torby na zakupy lub smycz dla psa. Skala możliwości wykorzystania szafy w domowym holu jest naprawdę bardzo duża i zależy od naszej wyobraźni.

Na jaką szafę postawić?

Przy wyborze szafy do przedpokoju mamy wiele możliwości. Najpopularniejszą i najtańszą z nich może być postawienie na gotowe meble z salonu. Wówczas możemy dokładnie wymierzyć przestrzeń, którą chcemy przeznaczyć na ustawienie mebla i dopasować wybór tak, aby w zachowaną przestrzeń wpisać szafę. Dzięki temu bardzo szybko możemy zaaranżować przedpokój i cieszyć się nowym meblem, który będzie na wagę złota w codziennym życiu. Niestety nie zawsze nasz przedpokój jest aż tak ustawmy lub po prostu żadne gotowe meble nam nie pasują. Co wtedy?

W takich sytuacjach warto zastanowić się nad zamówieniem mebli robionych na wymiar. To rozwiązanie coraz bardziej popularne, ponieważ meble powstają od A do Z według naszych potrzeb i wymiarów, które potrzebujemy. Dzięki temu wiemy, że nasza przestrzeń będzie wykorzystana w stu procentach, a w meblu nie zabraknie elementów, które uważamy za niezbędne. Tworzenie szaf na wymiar, na przykład zabudowanych, to również standard w przypadku mniej ustawnych pomieszczeń o nieoczywistym kształcie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szafy do przedpokoju mogą być naprawdę różne, jednak jest kilka elementów, które według nas powinny się w nich znaleźć. Przede wszystkim musimy stworzyć w nich przestrzeń na kurtki i inne okrycia wierzchnie. Posłuży nam do tego dedykowany drążek na wieszaki. Poza kurtkami w szafie znajdą się również buty, które możemy starannie ułożyć na półce na buty. Jeżeli szafa tego nie ma, a miejsce na to pozwala, to do szafy można wstawić wolnostojącą półkę na buty. To powszechne rozwiązanie.

W takiej szafie warto uwzględnić również szuflady, w których możemy trzymać klucze, dokumenty, ściereczki, czy nawet smycz dla psa. Duże półki pozwolą nam wstawić tam kartony z ubraniami, których nie nosimy w danym sezonie lub inne większe przedmioty, na które ciężko wygospodarować nam miejsce w mieszkaniu lub w domu. Dodatkowo na frontowych drzwiach szafy możemy umieścić lustro, które pozwoli nam się przygotować do wyjścia oraz wprowadzić ewentualne ostatnie korekty. Bez dwóch zdań, szafa w przedpokoju być musi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here