Noclegi pracownicze w Katowicach – wysoki standard i niska cena to nie wszystko, co oferują!

0
510
Noclegi pracownicze w Katowicach - wysoki standard i niska cena to nie wszystko, co oferują!

Przez lata utrwaliły się negatywne opinie o hostelach. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Dzisiaj oferują one wysoki standard za przystępną cenę. Kwatery pracownicze w Katowicach to nie tylko miejsca do spania. Panuje w nich swobodna atmosfera, która sprawia, że obcokrajowcy i osoby na delegacjach czują się prawie jak w domu.

Noclegi pracownicze w Katowicach – kto z nich skorzysta? 

Noclegi pracownicze w Katowicach są przeznaczone głównie dla obcokrajowców, którzy przybywają do stolicy Górnego Śląska za pracą. Miasto to jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, bogatym w hale, magazyny, zakłady produkcyjne i obiekty handlowe. 

Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników z zagranicy, głównie ze Wschodu. Ukraińcy i Białorusini sprawdzili się na naszym rynku i dobrze na nim zaaklimatyzowali, ponieważ z Polakami łączy ich podobieństwo językowe i kulturowe. Przedsiębiorcy dają pracę jednak nie tylko im. Rozszerzają swoje poszukiwania pracowników o rynki Dalekiego Wschodu. Azjaci niejednokrotnie udowodnili, że są lojalni, pracowici i zmotywowani. 

Z oferty hostelu mogą także skorzystać pracownicy, którzy przyjechali do Katowic na delegację. Często wybierają oni schludne i tanie miejsca noclegowe. 

Oferta hostelu czy hotelu?

Hostele zazwyczaj zlokalizowane są w centrach dużych miast. Ma to swoje plusy, ponieważ pracownicy, jak i turyści, którzy się w nich zatrzymują mogą bez problemu dotrzeć w wyznaczone miejsce. Obcokrajowcom łatwiej jest dojechać do pracy, natomiast zwiedzający mają blisko do ośrodków kulturalnych i zabytków. 

W hotelach ceny są wysokie jak na standardy, które oferują. Noclegi pracownicze to tańsza alternatywa, choć wcale nie oznacza, że gorsza. 

Czasy PRL-owskie, kiedy hostele kojarzyły się z jednym koedukacyjnym pomieszczeniem już dawno minęły. Obecnie kwatery pracownicze oferują pokoje dwu-, trzy- lub wieloosobowe. To jednak nie wszystko. W każdym pomieszczeniu znajduje się Wi-Fi, więc miłośnicy surfowania po sieci na pewno będą zadowoleni. Zresztą mało kto obywa się dzisiaj bez internetu. 

Kwatery pracownicze na miarę XXI wieku

Kwatery pracownicze proponują solidnie wysprzątane pokoje wyposażone w najbardziej potrzebne sprzęty. Znajduje się w nich łóżko, szafki, stolik i krzesła. Każdy gość hostelu może skorzystać z aneksu kuchennego zaopatrzonego w sprzęty AGD. Nie ma zatem problemu, aby przygotować prosty posiłek, czy wypić kawę lub herbatę. Właściciele kwater pracowniczych mają świadomość tego, że obcokrajowcy muszą wypocząć po całym dniu ciężkiej pracy. Do użytku gości oddają wysprzątane pokoje z wygodnymi miejscami do spania. 

Oprócz tego cudzoziemcy przybywający do Polski za pracą mogą porozmawiać ze swoimi współpracownikami w pokoju socjalnym przypominającym świetlicę. Pomieszczenie wyposażone jest w telewizor, więc goście mogą obejrzeć interesujące ich programy. 

Hostele mają wspólną łazienkę na końcu korytarza, która jest solidnie wysprzątana i posiada najpotrzebniejsze akcesoria higieniczne. Oczywiście ręczniki, kosmetyki i suszarkę należy zabrać ze sobą z domu. 

Dogodna lokalizacja hostelu

Jak już wspomniano, hostele zlokalizowane są w centrach dużych miast. Przy obiektach znajdują się parkingi, więc goście nie muszą martwić się o to, gdzie postawić samochód. Cudzoziemcy dzięki takiemu, a nie innemu usytuowaniu kwater pracowniczych z łatwością dojadą do pracy, nie tracąc na to wielu godzin. To ważne, ponieważ przemęczony pracownik jest mniej wydajny i po prostu gorzej wykonuje swoje obowiązki. 

Atmosfera panująca w hostelu jest luźna i bardzo przypomina tę domową. Osoby, które wyemigrowały do naszego kraju w poszukiwaniu zatrudnienia, często czują się samotne i wyobcowane. Wspólne rozmowy, oglądanie telewizji, a nawet tak błaha czynność, jak wypicie herbaty razem ze współpracownikami, potrafią odprężyć. To dzięki temu cudzoziemcy mogą się lepiej zaaklimatyzować i choć na chwilę zapomnieć o tęsknocie za rodziną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here