Organizacja imprezy z okazji chrztu?

0
457
Organizacja imprezy z okazji chrztu?

Chrzest święty to pierwsza ważna uroczystość w życiu nowo narodzonego dziecka. To również wyjątkowe święto dla jego rodziców i doskonała okazja do organizacji spotkania w szerszym rodzinnym gronie. Podczas chrzcin nie może zabraknąć takich ważnych osób jak dziadkowie, czy rodzice chrzestni. Na kilka tygodni przez samą uroczystością powinni oni otrzymać zaproszenia na chrzest święty.

Zaproszenia na chrzest święty

Możesz skorzystać z gotowych zaproszeń i wypisać je ręcznie, samodzielnie wykonać zaproszenia, choć o wiele bardziej eleganckim rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi, jaką są zaproszenia na chrzest personalizowane. To rozwiązanie ułatwi nie tylko wpisywanie imion i nazwisk gości, ale również stworzy możliwość wpisania na okładce zaproszenia imienia dziecka i daty chrzcin, czy nawet dodanie jego zdjęcia. Kiedy zaproszenia na chrzest święty zostaną już rozesłane pomiędzy gośćmi, przygotuj się do tego ważnego dnia.

Jak przygotować chrzciny?

Załatw wszelkie formalności w rodzimej parafii, zatroszcz się o duchowe przygotowanie do uroczystości chrztu świętego, wybierz restaurację, odpowiednią na organizację przyjęcia z udziałem maleńkiego dziecka. Sprawdź czy posiada w toalecie przewijak i czy będziesz miała gdzie nakarmić maleństwo oraz czy menu sprawdzi się dla karmiącej matki. Jeśli rodzina przyjeżdża na chrzest święty z daleka, zadbaj o hotel, położony w niedalekim sąsiedztwie kościoła, czy restauracji. T

Tradycyjnie podczas poczęstunku po chrzcie świętym w kościele, pojawia się tort. Zadbaj, aby cukiernia, która go upiecze posiadała dekoracje tortu na chrzest, lub jeśli sama planujesz upiec tort zadbaj o dekoracje sporo wcześniej. Wszystko po to, aby uroczystość była bardzo dostojna i urządzona w eleganckim stylu. Goście Ci tego nie zapomną, a Ty będziesz szczęśliwa, że nie zaniedbałaś żadnego najmniejszego nawet szczegółu w tym ważnym dla Twojego dziecka dniu.

Dekoracje restauracyjnej sali, odpowiedni dobór ubrań dla dziecka i dla rodziców, zaproszenia na chrzest personalizowane, to tylko część spraw, które musisz dopiąć na ostatni guzik przed uroczystością. Najlepiej byłoby przygotować to wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nic nie zostało odłożone na ostatnią chwilę. O drobiazgi, takie jak dekoracje tortu na chrzest zadbaj odpowiednio wcześniej, aby dzień uroczystości chrztu świętego przebiegł bez zakłóceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here