Jak kupować tusze i tonery do drukarek?

0
542
Jak kupować tusze i tonery do drukarek?

Powszechnie uważa się, że cały trud związany z korzystaniem z drukarki wiąże się z kupnem takiego urządzenia. Nic bardziej mylnego, ponieważ znacznie trudniejsze od kupienia samego sprzętu jest to, jak kupować do niego odpowiednie tonery i tusze do drukarek. Jakimi cechami powinny się one charakteryzować, aby można było z nich wygodnie, a co najważniejsze bezpiecznie dla sprzętu korzystać?

Wybieramy tusz i toner do drukarki

Zarówno tusze, jak i oczywiście tonery, muszą pasować do konkretnego urządzenia, do którego się je kupuje i do którego ma się je zamiar włożyć. Jak bowiem każdy doskonale wie, na rynku znaleźć można wiele modeli drukarek. Każdy ich producent stosuje swoje własne kartridże, a to sprawia, że kupienie modelu przeznaczonego do innej drukarki spowoduje, że będzie on całkowicie bezużyteczny.
Jak możemy się dowiedzieć ze sklepu internetowego 4color oferującego tonery we Wrocławiu jeśli chce się kupić dobry toner lub tusz koniecznie trzeba sprawdzić, jaki się posiada model drukarki. Skuteczne odczytanie jej oznaczeń jest kluczowe dla wybrania odpowiedniego tonera lub tuszu, ponieważ taki sam kod trzeba następnie będzie odnaleźć na opakowaniu. Jeśli się on tam znajdzie będzie się miało pewność co do jego poprawnego działania w drukarce.

Jaki typ tonera lub tuszu?

Samo określenie poprawności działania tonera lub tuszu w drukarce nie wyczerpuje oczywiście tematu poprawnego ich wybrania. Kolejnym ważnym krokiem jest to, aby kupić wersję kolorową lub też czarnobiałą. Głównie chodzi tu oczywiście o to, jakie się chce z danego tuszu otrzymywać wydruki
Kolejnym istotnym elementem jest to, jakiej wydajności ma być dany środek. W przypadku tuszy nie ma to większego znaczenia, lecz jeśli kupuje się toner, to można wybrać wersję tańszą, lecz mniej wydajną lub też droższą, lecz dającą możliwość wydrukowania o wiele większej ilości stron.

Oryginalny czy zamiennik?

Każdy użytkownik drukarki doskonale wie, że kupowanie tuszy lub tonerów pociąga za sobą ogromne rachunki. Produkty te kosztują krocie, a przecież są niezbędne do tego, aby móc w ogóle coś na drukarce wydrukować. Powoduje to stopniowe sięganie po zamienniki. Czym są takie produkty?

Tonery zastępniki lub też tusze z drugiej ręki to produkty, które nie posiadają na swoich obudowach żadnych oznaczeń producenta. Oznacza to, że są one po prostu nieoryginalne i producent nie ma z nimi nic wspólnego. Przekłada się to oczywiście na znacznie niższą cenę, która kusi konsumentów i użytkowników drukarek, lecz jednocześnie ma także spore wady. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że zarówno tusze jak i tonery w wersji nieoryginalnej, nie są tak wydajne, jak te oryginalne. Co więcej, są to produkty stanowiące pewne ryzyko dla drukarki, ponieważ mogą się z pojemnika wylać lub wysypać, a to stanowi zagrożenie dla poprawnego jej działania. Skutkiem może być oczywiście awaria urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here