Zastosowanie zawiesi kombinowanych

0
622
Zastosowanie zawiesi kombinowanych

Zawiesia należą do kategorii urządzeń dźwignicowych, takich jak suwnice czy żurawie. Zwykle nie wchodzą w skład trwałej konstrukcji urządzenia, a jedynie bywają w różny sposób podwieszane. W zależności od sposobu zastosowania i od typu materiału wykonania, dokonuje się klasyfikacji na poszczególne modele zawiesi. Szczególnie interesującą grupę stanowią zawiesia kombinowane.

Zawiesia ogólna charakterystyka

Zawiesia to niezbędny osprzęt urządzenia dźwignicowego, który najczęściej łączy się z nim za pomocą haka bądź poprzez trawers belkowy albo specjalny. Element ten jest rodzajem ogniwa łączącego konstrukcję dźwignicy z ładunkiem, umożliwiając jego transport. Może on być wykonany z różnych materiałów i cechować się różnorodną budowę.

Do najczęściej występujących na rynku zawiesi zaliczają się:

  • zawiesia linowe,
  • zawiesia łańcuchowe,
  • zawiesia z pasów syntetycznych,
  • zawiesia kleszczowe,
  • zawiesia magnetyczne,
  • zawiesia opasujące,
  • zawiesia jedno- lub kilkucięgnowe,
  • zawiesia jedno- lub dwupętlowe,
  • zawiesia kombinowane.

Wybór określonego rozwiązania zależy głównie od kształtu transportowanych obiektów, od ich gabarytów, a także od środowiska pracy, w jakim urządzenia dźwignicowe wykonują swoje zadania. Nie zawsze bowiem w grę wchodzi duży udźwig.

Niezależnie od rodzaju wszystkie zawiesia spełniają swoją funkcję w procesach załadunku bądź rozładunku lub produkcji i montażu i to w różnych sektorach rynku (choć głównie w przemyśle).

Po co stosuje się zawiesia kombinowane?

Właściwie dobrany osprzęt daje gwarancję sprawnego, a przede wszystkim bezpiecznego transportu ładunków. Jeśli więc nie można zastosować standardowych zawiesi, warto rozważyć wybór zawiesi kombinowanych.

To grupa produktów specjalnego przeznaczenia o niestandardowych zakończeniach i wymiarach, które sprawdzają się w bardzo specyficznych lub nietypowych warunkach
pracy.

Jeśli nie wiesz, czy zawiesia kombinowane będą przydatne w przypadku Twojej inwestycji, warto skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą w doborze urządzenia i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Gdzie zamówić wykonanie zawiesi kombinowanych?

Tego typu usługę najlepiej zlecić specjalistom, na przykład firmom produkcyjnym zajmującym się wytwarzaniem różnego typu konstrukcji stalowych oraz urządzeń transportu bliskiego.

Takim przedsiębiorstwem jest BestTap Mende Dziurman z siedzibą w Starachowicach, który w ofercie ma właśnie zawiesia kombinowane, ale nie tylko. Każdy taki osprzęt ma własny atest i numer fabryczny, jest opatrzony znakiem CE, ma deklarację zgodności oraz spełnia wszystkie obowiązujące normy.

Eksperci ze wspomnianej firmy realizują zamówienia standardowe i specjalne, zgodnie z indywidualnymi wskazówkami klienta. Projektowane zawiesia kombinowane idealnie wpisują się w specyfikę konkretnej branży, bo mogą być wyposażone w ogniwa o niestandardowych wymiarach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here