Usługi porządkowe jako ważny element prac remontowych

0
501
Usługi porządkowe jako ważny element prac remontowych

Remont bez bałaganu? Niewykonalne. Bez względu na skalę planowanych prac musisz liczyć się z tym, że w mieszkaniu czy biurze przez jakiś czas będą panowały dość trudne warunki. Jak poradzić sobie ze wszędobylskim pyłem po malowaniu? Co zrobić z odpadami budowlanymi? Czy porządkowanie wnętrza po remoncie musi być trudne i czasochłonne? Oczywiście nie – pod warunkiem, że zaplanujesz wszystko z wyprzedzeniem.

Przygotowanie do remontu

Na to, jak wiele wysiłku będzie wymagało sprzątanie po remoncie w dużej mierze wpływa przygotowanie lokalu. Przykład? Przed malowaniem ścian trzeba koniecznie zabezpieczyć podłogi, ramy okienne i drzwi, zakleić taśmą malarską lub wymontować gniazdka elektryczne, zdjąć żyrandole i karnisze, zasłonić folią meble, których nie da się wynieść z pomieszczenia. W przeciwnym razie oprócz odkurzania na sucho i mokro po odświeżeniu wnętrza trzeba będzie jeszcze doczyścić posadzki i elementy wyposażenia zachlapane farbą.

Produktem ubocznym każdego remontu są odpady budowlane, których nie można wyrzucić do pojemnika z odpadami komunalnymi. Puszki po farbach, resztki gładzi gipsowych, fragmenty podocinanych płyt gipsowych, stare płytki i gruz trzeba wywozić do PSZOK-u. Przy dużych remontach często niezbędny okazuje się kontener, o którym trzeba pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem prac – podpowiada ekspert z firmy remontowej PHUP TEXON.

Sprzątanie po remoncie

Zabezpieczenie powierzchni i sprzętów na czas remontu nie eliminuje całkowicie konieczności sprzątania; chociaż skraca czas, jaki pochłoną porządki, zanim w pomieszczeniach zapanuje ład, trzeba będzie jeszcze trochę popracować. Pierwsza kwestia to wywiezienie wszystkich odpadów poremontowych, zdjęcie folii zabezpieczających parkiety i meble, ponowne zamocowanie rozmontowanych elementów wyposażenia. Dopiero wtedy w pomieszczeniu będzie przestrzeń na właściwe sprzątanie. Żeby całkowicie pobyć się poremontowego pyłu, trzeba kilkukrotnie poodkurzać na sucho, a następnie doczyścić powierzchnie na mokro.

Nie chcesz tracić czasu na walkę z poremontowym bałaganem? Skorzystaj z oferty firmy remontowej, która wykonuje zlecenia „pod klucz”. Decydując się na taką współpracę, nie musisz troszczyć się ani o zabezpieczanie wyposażenia, ani o wywóz śmieci po remoncie, ani nawet o odkurzanie i doczyszczanie wnętrz. Na czas remontu nie musisz być nawet obecny w mieście. Jeśli znajdziesz solidną, godną zaufania ekipę remontową, możesz przekazać kierownikowi klucze do mieszkania, spokojnie wyjechać na urlop i wrócić do czystego, pięknego, pachnącego świeżością domu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here