Remont pokoju dziecięcego – od czego zacząć?

0
499
Remont pokoju dziecięcego – od czego zacząć?

Planując remont dziecięcego pokoju, stajemy przed dylematem, jaki powinien być kolor ścian, jak ustawić meble, aby pomieszczenie było estetyczne i funkcjonalne, jakie wyposażenie kupić? To tylko kilka pytań, na które musimy poznać odpowiedź, zanim rozpoczną się prace remontowe. Jeśli i wy myślicie o gruntownej zmianie aranżacji pokoju waszego dziecka, sprawdźcie, jak sprawnie przeprowadzić niezbędny remont.

Planowanie

Podstawą jest planowanie, czyli określenie zakresu prac, jakie chcemy wykonać. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pokojów dziecięcych, które chcemy szybko oddać do użytkowania zniecierpliwionemu maluchowi. Oprócz ułożenia planu pamiętajcie o uwzględnieniu w nim oczekiwań przyszłego właściciela pokoju. Chodzi o kolorystykę, dekoracje, a także elementy wyposażenia. Powinny być dostosowane do wieku dziecka, jego płci oraz – co chyba najważniejsze – zainteresowań.

Na rynku znajdziecie wiele ciekawych opcji przeznaczonych do dekorowania pokojów dziecięcych. Mogą to być kolorowe farby, ale także ozdoby ścienne, które w gotowej wersji można kupić w każdym niemal sklepie budowlanym. Jeśli natomiast chcecie stworzyć indywidualną przestrzeń dla malucha, skorzystajcie z oferty drukarni, która wykona dla was personalizowaną naklejkę na ścianę. W zakupie ozdoby pomocna będzie pożyczka na raty. Motyw dekoracji wybierzecie sami, dzięki czemu pokój zyska oryginalny wygląd.

Strefy w pokoju

Aby dziecko mogło w pełni korzystać z własnego pokoju, powinniście wydzielić w nim co najmniej 3 strefy. Nie chodzi oczywiście o budowanie ścianek działowych, ale o umowne oddzielenie części wypoczynkowej, od rekreacyjnej i naukowej. W pierwszej z nich musi znaleźć się wygodne łóżko, które w przypadku dwójki dzieci może być piętrowe. W strefie rekreacyjnej zadbajcie o miejsce do zabawy, może to być na przykład miękki dywan, szafki, w których można schować zabawki czy specjalne pudełka do magazynowania, jakie znajdziecie w sklepach meblowych.

Bardzo ważną częścią pokoju jest strefa naukowa, w której musicie umieścić zarówno biurko, krzesło, jak i regały, na których można ustawić książki i pomoce szkolne. Nie można zapominać o odpowiednim oświetleniu miejsca pracy – przyda się więc lampka biurkowa z regulacją natężenia światła, której zakup pomoże sfinansować pożyczka na raty. Aby dziecko chętnie korzystało z biurka, zaaranżujcie je w ergonomiczny sposób, tworząc dużo miejsca do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here