Ogrody zimowe w Warszawie – zainspiruj się ich pięknem!

0
474
Ogrody zimowe w Warszawie - zainspiruj się ich pięknem!
Ogrody zimowe Warszawa

Ogrody zimowe mogą być całorocznymi pomieszczeniami do wypoczynku. W Warszawie nie brak ciekawych aranżacji, które warto podejrzeć i zainspirować się nimi, tworząc własne wnętrze. Jak urządzić ogród zimowy? Podpowiadamy.

Ciepłe czy zimne ogrody zimowe w Warszawie?

W stolicy znajduje się mnóstwo posesji z ogrodami zimowymi. Wśród nich znajdują się pomieszczenia ciepłe i zimne. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się u Ciebie?

Popularne są ciepłe ogrody zimowe w Warszawie. Możesz z nich korzystać przez cały rok, a w zimie rozkoszować się przytulnym, ogrzewanym pomieszczeniem. 

W ciepłym ogrodzie zimowym możesz hodować ciepłolubne rośliny. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyś zaaranżował w nim salon lub jadalnię. 

Zimne ogrody zimowe podczas letnich miesięcy chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, dając upragniony cień. Jesienią i zimą pomieszczenie jest zbyt chłodne, aby w nim przebywać, jednak jest wymarzonym miejscem dla wielu roślin (zwłaszcza tych, które nie lubią gorąca). 

Jakie meble sprawdzą się w ogrodzie zimowym?

Wybór mebli do ogrodu zimowego jest kwestią indywidualną, jednak wiele zależy od tego, jaką funkcję będzie pełniło pomieszczenie. Możesz zaaranżować w nim słoneczną jadalnię, przytulny gabinet czy zaciszną bibliotekę. 

Do jadalni pasują drewniane meble – duży stół i wygodne krzesła. Zdecyduj się na drewno takie jak mahoń, dąb lub orzech. 

W bibliotece czy gabinecie na pewno pierwsze skrzypce będzie grało solidne biurko i regały. 

Aranżacja ogrodu zimowego

Ogrody zimowe w Warszawie zaaranżowane są w różnych stylach. To Ty decydujesz, który z nich jest Ci najbliższy. 

Styl klasyczny

To jeden z bardziej uniwersalnych stylów. Nic zatem dziwnego, że wiele osób wybiera go, urządzając swoje ogrody zimowe. Okrągły stolik ze szklanym blatem, skórzane meble i mnóstwo bibelotów to zdecydowanie wyznaczniki klasyki. Jeśli do tego dodasz miękki turecki dywan w kolorowe wzory, otrzymasz przytulne wnętrze. 

Styl minimalistyczny 

Daje wrażenie uporządkowania i prostoty. Myślisz jednak, że urządzenie pomieszczenia w tym stylu nie wymaga zachodu? Bardzo się mylisz! Aranżacja minimalistyczna jest przemyślana. Dominującymi kolorami są biel, szarość i beże. Jasny parkiet i plecione krzesła skontrastuj z ciemnym dywanem. Twój ogród zimowy stanie się wtedy elegancki i jednocześnie wyrazisty. 

Postaw na obrazy z mchu. To ostatnio hit w wielu domach. Dlaczego zatem nie wykorzystać go w swoim ogrodzie zimowym? 

Styl Dalekiego Wschodu

Daleki Wschód od lat pociąga i zachwyca. Przede wszystkim harmonia, jaka panuje w tego rodzaju pomieszczeniach przywołuje spokój i stanowi ukojenie. Sprawdzą się wzorzyste tkaniny, orientalne drewno i mnóstwo bibelotów. Całości dopełni kamienny posążek Buddy. 

W dalekowschodnim ogrodzie zimowym nie może zabraknąć kominka zapachowego, z którego unosi się aromat drogocennych olejków. 

Jakie rośliny do ogrodu zimowego wybrać?

W ogrodzie zimowym postaw na kwiaty i drzewka owocowe. Nie wiesz, jakie wybrać? Kieruj się przede wszystkim stroną świata, od jakiej zbudowane jest pomieszczenie. W północnym ogrodzie zimowym sprawdzą się bluszcz, hortensje i fuksje. W południowym dobre warunki do rozwoju będą miały fikusy, oleandry, szeflery, zielistki. W ogrodzie zimowym usytuowanym od wschodu nie może zabraknąć filodendronów, paproci i bluszczu. Z kolei w pomieszczeniu zlokalizowanym od zachodu – filodendronów, paproci, bluszczu, skrzydłokwiatu. 

Aranżacja ogrodów zimowych w Warszawie zależy od gustu właścicieli rezydencji. Odwiedzając stolicę, warto zwrócić uwagę na ich bogaty wystrój. Inspiracji masz wiele, dlatego śmiało z nich korzystaj. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here