Minimalistyczne dywany do nowoczesnych pomieszczeń

0
417
Minimalistyczne dywany do nowoczesnych pomieszczeń

Na ten moment nie ma popularniejszego i ciekawszego stylu architektonicznego od minimalizmu. Dosłownie króluje on i na pokazach branżowych, i w zwykłych domach, mieszkaniach oraz obiektach publicznych. Unowocześnia wnętrza i dekoruje je w sposób niewymuszony i bezpretensjonalny, przeciwstawiając się panującemu niegdyś kultowi bogactwa i zdobnictwa. Minimalistyczny wystrój wnętrza kojarzony jest z surowymi białymi ścianami, na tle których umieszcza się proste drewniane meble i… w sumie to by było na tyle. A jednak niekoniecznie. Nawet minimalistyczne wnętrza mogą być śmiało dekorowane różnymi, aczkolwiek pasującymi do ich stylu dekoracjami. Prostota potrafi ukazać się nawet w dekoracjach. Najlepszym na to przykładem jest każdy nowoczesny dywan o minimalistycznym designie.

Wzory dywanów

Na ogół dywanów nie kojarzy się jednak z prostotą. Myśląc o nich, większości osób stanie przed oczyma wizerunek grubej wełnianej powierzchni o lekko drapowanej strukturze i bardzo, ale to bardzo bogatym wzornictwie. Niegdyś na każdym dywanie można było spotkać właśnie takie różne przeplatane ze sobą wzorki, które nie dość, że same w sobie były mocno ozdobne, to jeszcze do tego występowały na ogół w mocno zróżnicowanej kolorystyce. Efekt? Dywan wyglądał efektownie, ale jednak dość tandetnie. Klasycznym trendom przeciwstawiają się te współczesne, które zachęcają do inspirowania się minimalizmem i udowadniają, że proste i nowoczesne dywany też mogą być piękne i też mogą robić olbrzymie wrażenie. One znacznie lepiej wpływają na charakter pomieszczenia. Wprowadzają do niego dodatkową symetrię i równowagę. Porządkują wnętrze i nigdy go nie przytłaczają, dzięki czemu też sam człowiek nigdy się nimi nie nudzi. Taki dywan może nabrać mniej oczywistego wyglądu za sprawą chociażby swojej formy. Minimalizm lubi się z geometrią, ale nie jest ona wcale jego obowiązkowym punktem. Dywan może mieć więc zupełnie nieoczywisty, a nawet wręcz trochę dziwaczny kształt. Ważne jest wtedy tylko to, by był on prosty w swojej kolorystyce, czyli najlepiej wykonany z materiału o gładkiej i jednobarwnej powierzchni (np. białej, szarej lub czarnej).

Styl minimalistyczny lubi się natomiast z jeszcze jedną rzeczą – z wysoką jakością. Nowoczesne aranżacje wyzbyte są z przesadnych i niepotrzebnych dekoracji. Pojawia się w nich tylko to, co naprawdę jest przydatne i praktyczne. To, z czego nikt nie byłby w stanie zrezygnować. A skoro jedynym elementem dekoracyjnym pomieszczenia ma być dywan w salonie, należałoby zadbać o to, by rzeczywiście wyglądał on porządnie, a wręcz nawet luksusowo. Ekskluzywności nada mu wysokogatunkowy materiał. Najpiękniejsze dywany w stylu minimalistycznym tworzy się z czystego jedwabiu oraz wełny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here