Medycyna estetyczna

0
582
Medycyna estetyczna

Medycyna urodowa stała się ostatnio bardzo modnym nurtem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów sprawiło, że tworzy się więcej gabinetów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procederowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów też jest wielka. Są wśród nich te, które zdecydowanie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych prosto w obręb skóry. W wyniku mezoterapii do wszystkich z warstw skóry mogą wniknąć kompozycje aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wprowadzaniu w głąb skory substancji czynnych przy udziale fal radiowych; wykonuję się również mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, wykonywany z użyciem igły; opiera się na wstrzykiwaniu związków2 czynnych przy użyciu igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie nazywana często mikro peelingiem. To sposób mechanicznego złuszczania naskórka za sprawą precyzyjnie monitorowanego ciągu mikrokryształów. Jest to proces, który ściera, dotlenia i wspiera skórę, a komplementarnie ożywia produkcję kolagenu. W wyniku czego upraszcza pozbycie się niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Mikrodermabrazję sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób posiadających skórę cienką i delikatną, a również dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna metoda; tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i powstrzymuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można wybierać przy czynnym trądziku, a także w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Czynność opiera się na zwiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego efektu. Jest to łatwy zabieg, trwający zazwyczaj wliczając wywiad wstępny z klientem od niecałej godziny do 60 minut. Efekty występują od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Mechanizm funkcjonowania botoksu zauważyły na początku neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki biorą się z silnej pracy mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze właściwy sygnał z włókna nerwowego. W sytuacji gdy wstrzyknięty będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a co za tym idzie nie wystąpią zmarszczki. Wynik utrzymuje się około pół roku.

Przy użyciu botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W efekcie użycia botoksu jest opcja odbudować włosy.

Liposukcja

To proces likwidowania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej nadwadze nieodzowna okazuje się również lipektomia (zlikwidowanie naddatku rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here