Zmiana nawyków w sprzątaniu i… audiobooki

0
380
Zmiana nawyków w sprzątaniu i… audiobooki

Przeglądając oferty sklepowych półek z chemią gospodarczą warto czasem zerknąć na składy. A przy tym się nie przewrócić. Etykiety wprost ociekają całą tablicą Mendelejewa, mimo że na froncie nierzadko uśmiecha się do nas radosny bobas lub zadowolona z siebie pani domu. Są to jednak tylko chwyty marketingowe, od których nas uzależniono. Bo czy mieszkanie pachnące chemiczną konwalią równa się czystości tego mieszkania?

Każdego dnia otacza nas mnóstwo syntetycznych związków, od noszonych ubrań, przez kosmetyki i przetworzoną żywność, aż po wspomniane środki czystości. Na ich szkodliwe działanie szczególnie narażone są dzieci i zwierzęta, ponieważ to one najczęściej przebywają na podłodze, mytej wspaniałym, kwiatowym płynem. Mimo że brzmi to jak pracochłonny i problematyczny proces, w rzeczywistości drobne, ale ważne dla zdrowia zmiany, są bardzo proste, szybkie i kluczowe dla portfela.

Zmiana nawyków w sprzątaniu i… audiobooki

Od czego zacząć? Od zmiany nawyków! A w tym pomoże platforma Storytel i audiobooki. „Zmień swoje nawyki w 30 dni. Jak w prosty sposób przejąć kontrolę nad własnym życiem” to tylko jedna z pozycji wartych odsłuchania, aby skutecznie zmienić swoje przyzwyczajenia. Olbrzymim plusem tej formy czytania poradników, jest fakt, że można to robić zawsze i wszędzie, nawet podczas zakupów czy w drodze do pracy. A co później? Pora na uniwersalny spray czyszczący – wystarczy zmieszać ciepłą wodę z octem w proporcjach 1:1, dodać kilka kropli olejku i wstrząsnąć. Specyfik przelany do butelki z atomizerem posłuży jako spray do codziennego użytku oraz dezynfekcji i czyszczenia kuchennych blatów, kabiny prysznicowej czy innych powierzchni. A w międzyczasie można się zająć ulubionym kryminałem, również w wersji audio na Storytel.

Sposobów na domowe środki czystości jest mnóstwo. Podobnie jak tytułów, które warto odsłuchać w formie audiobooka. W końcu nie samymi porządkami człowiek żyje, a rozrywka po ciężkim dniu to zasłużony odpoczynek dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here