Rękawice ochronne – dlaczego warto z nich korzystać?

0
463
Rękawice ochronne - dlaczego warto z nich korzystać?

Niemal w każdym sklepie przy jego wejściu jest haczyk lub stolik, gdzie dostaniemy darmowe rękawice ochronne. Wiadomo, jest pandemia i nikt nie chce się zarazić wirusem. Takie rękawice foliowe można dodatkowo zdezynfekować i tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Stosowanie rękawic jednorazowych

Wielu uważa je za niewygodne i zbędne, ale jest to błąd, jeśli się głębiej zastanowimy. Przypomnijmy sobie naszą ostatnią wizytę w sklepie odzieżowym – ileż to osób dotyka ubrania zupełnie nie mając zamiaru ich kupić (czy nawet przymierzyć). Każda z tych osób zostawia na tkaninie pot, kurz, resztki naskórka. Natomiast dotykając towaru przez rękawice, też będziemy w stanie poczuć jego miękkość i jakość, ale nie pozostawimy na nim żadnych zanieczyszczeń.

Podobnie ma się sprawa ze sklepami kosmetycznymi – konsumenci przebierają w dezodorantach, kremach, lakierach do włosów. Sięgają nawet po te opakowania najbliżej ścianki, myśląc, że to właśnie one są tymi, których nikt jeszcze nie ruszał. Gdyby robili to samo, ale w rękawicach, wtedy nie pozostawialiby na pudełku żadnych odcisków palców, potu, czy bakterii. Wielką różnicę zaobserwowalibyśmy też w czystości szaf z kolorowymi kosmetykami – dany odcień podkładu byłby pobierany do testu przez rękawiczkę, a nie bezpośrednio na brudny palec.

Dlaczego warto nosić rękawice jednorazowe?

Rękawice jednorazowe – ochronne dawniej raczej kojarzyliśmy tylko ze stoiskiem z pieczywem w markecie spożywczym. Dobrze by się stało, aby także po pandemii noszono je w całym markecie. Pomyślmy tylko, ile przyjemniej byłoby nam kupić jabłka czy pomarańcze, gdyby nie były one wiele razy podnoszone i dotykane przez innych.

Zwyczaj zakładania rękawic jednorazowych w sklepie byłby korzystny dla nas wszystkich – poczulibyśmy, że produkty są czystsze, świeższe i bardziej higieniczne. Przyczyniłoby się to do zwiększenia obrotów – po prostu łatwiej jest podjąć decyzję o kupnie czegoś, im bardziej to coś wydaje się być atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here