Whisky i koniak – idealne alkohole na prezent

0
540
Whisky i koniak – idealne alkohole na prezent

Świat alkoholi obfituje w trunki różnych marek. Oczywiście każdy może zakupić także tanie wina za 10 zł, ale w tym tekście skupimy się na droższych produktach, które są symbolem prestiżu i dobrego smaku. Mowa o dostępnych w sklepie online blackbeard.store, whisky i koniaku. Co wiemy na temat tych alkoholi?

Koniak a whisky – najważniejsze różnice

Nic dziwnego, że te trunki kosztują więcej niż zwykłe wino czy wódka. Koniak jest destylowany z winogron, natomiast whisky powstaje głównie z jęczmienia. Ten pierwszy, oryginalny i szlachetny trunek ma nieprzypadkową nazwę znaną od 1617 roku. Wywodzi się ona bowiem z francuskiej miejscowości Cognac. Z kolei whisky określana dawniej wodą życia, podobno została wynaleziona w Irlandii przez św. Patryka, a dziś jest produkowana w wielu rejonach świata. Na pierwszy rzut oka te wysokoprocentowe napoje wyglądają dość podobnie. Jednak to tylko pozory. Tak naprawdę różnią się nie tylko smakiem i procesem produkcyjnym, ale także kulturą picia.

Proces produkcyjny

Przyjrzyjmy się najpierw powstawaniu tych alkoholi. Okazuje się, że z koniakiem będziemy mieć do czynienia jedynie wtedy, gdy będzie wytworzony we Francji, w okolicach Cognac i do tego z odpowiedniego gatunku winogron. Sam proces destylacji odbywa się w miedzianych alembikach. Jednak, aby koniak przyciągał swoim aromatem i kolorem, musi leżakować minimum dwa lata w specjalnych, dębowych beczkach. Z kolei szkocka whisky (taka odmiana jest najbardziej popularna) powstaje z wody, drożdży i jęczmienia w kilku etapach. Zaczyna się od słodowania (kiełkowania), a później dochodzi do wysuszenia ziarna oraz zacierania. Po trzech latach leżakowania trunek będzie gotowy do spożycia.

Kultura picia

W temacie koniak a whisky ważny jest sam sposób delektowania. Wchodząc na stronę https://blackbeard.store/, można dowiedzieć się, że dobry koniak ma głęboki smak pobudzający zmysły. Dlatego należy go pić bardzo powoli. Degustuje się go najczęściej do posiłku (wtedy wspomaga trawienie) albo łączy z kawą i deserami, ogrzewając jednocześnie dłonią. Natomiast whisky pije się także bez pośpiechu, ale najczęściej w kieliszkach tulipanowych (warto dodać do nich lód albo chociaż parę kropel wody).

Prezenty na różne okazje

Poznaliśmy już podstawowe różnice między tymi ekskluzywnymi alkoholami. Chcąc rozkoszować się ich smakiem, wystarczy skorzystać z oferty wrocławskiego sklepu: blackbeard.store. W trakcyjnej cenie (średnio kilkaset złotych) można zakupić zarówno oryginalny francuski koniak, jak i wieloletnie whisky wysokiej jakości od najbardziej znanych światowych marek. Nie tylko dla siebie, ale również dla przyjaciela jako prezent na urodziny. Nie ma chyba lepszego podarunku dla konesera takich szlachetnych trunków, mających piękną kulturę i historię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here