Zdjęcia kuchni na wymiar w Warszawie

0
534
zdjęcia kuchni na wymiar

Projektowanie kuchni to nie tylko dobranie frontów mebli kuchennych czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka też jest ważna. To ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Jak dobierać meble kuchenne?

Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble kuchenne można kupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zlecić zaprojektowanie i zrealizowanie kuchni na wymiar.

Pierwsza możliwość sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem niezwykle mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem jest już druga możliwość. Mamy możliwość tutaj swobodniej operować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z określonych wymiarów szafek, najczęściej więc zostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi znaczną różnicę.

Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego najczęściej kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej także pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydająć dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

zdjęcia kuchni na wymiarMaksymalne zagospodarowanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej rozmiaru. Producent kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zabudowanie urządzeń AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest zdecydowanie więcej. Design tych sprzętów często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość mebli

Meble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas na przykład o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -meble kuchenne na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Cena kuchni na wymiar – od czego zależy?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Korzystanie z usług projektantów wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest wiele darmowych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą zabudowę kuchenną. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here