Piżama damska – na co zwracać uwagę?

0
337
Piżama damska – na co zwracać uwagę?

Wiele osób do snu ubiera się w cokolwiek. Jednak warto wiedzieć, że to bardzo ważne, w jakiej piżamie spędzamy noc. Dobry wybór może nawet mieć wpływ na jakość naszego snu. Dlatego warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przed kupnem piżamy.

Dobra piżama, czyli jaka?

Z pewnością zdarzyło ci się kupić piżamę, która była piękna, ale niestety – daleka od ideału, jeśli chodzi o komfort. Jeśli nie zwrócimy uwagi na pewne kwestie, może się okazać, że ubranie to powędruje w kąt szafy i tylko zmarnujemy pieniądze. Oczywiście, to ważne, żeby ten element garderoby był ładny i się nam podobał, są jednak inne kryteria, których nie można pominąć. Co brać pod uwagę, kiedy kupujemy piżamę? Jakie jej cechy są ważne dla osoby kupującej? Przeczytaj nasz artykuł, gdzie odpowiadamy na to pytanie.

Materiał

Bardzo ważną, jeżeli nie najważniejszą kwestią, jest materiał, z którego wykonane są piżamy damskie. Spędzamy w nich kilka godzin, co prawda nie ruszamy się wiele, jednakże jesteśmy przykryci. Potrzebujemy czegoś przewiewnego, lekkiego, co zapewni nam komfort, nie sprawi, że będzie nam za gorąco, będziemy się pocić.

Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie na przykład piżam z bawełny czy też jedwabiu. Te tkaniny idealnie się sprawdzają do spania, są też niezwykle wygodne, nie sprawiają, że czujemy się źle i nie możemy spać.

Dlatego też, wybierając piżamę, dokładnie przestudiuj metkę. Czy materiały nie są zbyt sztuczne? Czy są miłe w dotyku. To istotne kwestie, których nie warto pomijać tylko dlatego, że podoba się nam krój czy wzór.

Krój

Piżamy, które są obcisłe, wyglądają bardzo zmysłowo i często decydujemy się na nie z tego względu. Czasami też jest to dla nas zwyczajnie wygodniejsze. Warto jednak wiedzieć, że obcisłe piżamy są odradzane przez ekspertów. Aby nie mieć problemów ze zdrowiem, należy postawić na kroje szersze, wygodne, rezygnować z fiszbin, modelowania sylwetki itd. Sen jest po to, abyśmy w pełni wypoczęli – nasze ciało na to zasługuje, a pomóc może mu właśnie wygodna, luźna piżama.

Poza tym warto wybrać taki krój, który jest odpowiedni do temperatury panującej w domu. Jeśli ciągle śpimy w pomieszczeniu, w którym są na przykład 24 stopnie, kupowanie długiej, flanelowej piżamy może nie być za dobrym pomysłem. Latem sprawdzą się krótkie rękawy i nogawki i przewiewne materiały.

Piżama może zwiększać poczucie naszej atrakcyjności i pewności siebie, ale pamiętajmy o tym, że najważniejszy jest także wypoczynek. Można spokojnie wybrać piękną piżamę, która będzie też zdrowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here