Ponadczasowe kurki skórzane

0
425
Ponadczasowe kurki skórzane

Skórzane kurtki od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Pierwotnie były one zarezerwowane głównie dla stylizacji koncertowych, stanowiły też wizytówkę motocyklistów. Obecnie można je jednak zakładać praktycznie wszędzie – począwszy od spotkań towarzyskich, a na sytuacjach zawodowych skończywszy.

Kurtka kurtce nierówna

Dostępne na rynku kurtki skórzane różnią się przede wszystkim fasonem, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalną propozycję, dostosowaną do indywidualnego gustu i oczekiwań potencjalnej właścicielki. Najpopularniejsze wciąż pozostają jednak ramoneski, określane niekiedy mianem bikeru lub kurtki motocyklowej. Jej cechą charakterystyczną jest asymetrycznie wszyty zamek, nota bene, stworzony przede wszystkim z myślą o wygodzie motocyklistów. W sklepach odzieżowych można spotkać lżejsze ramoneski, idealne na okresy przejściowe, jak również kurtki ocieplane, które z powodzeniem można nosić chłodniejszych dni.

Bardzo podobny krój mają modele cafe racer, różniące się od ramoneski zapięciem oraz ułożeniem kieszeni. Posiadają one także dopinaną stójkę.

Dopasowana czy luźniejsza?

Dopasowane kurtki skórzane damskie to doskonały sposób, by podkreślić kobiece atuty oraz oryginalność indywidualnego stylu. Przeważająca większość kobiet decyduje się właśnie na tego typu propozycje. Warto jednak pamiętać, że istnieją modele nieco luźniejsze, jednak są one adresowane przede wszystkim dla uczestniczek festiwali muzycznych oraz koncertów, w codziennych stylizacjach zdecydowanie lepiej prezentują się kurtki dopasowane. Zdecydowanie należy unikać łączenia odzieży skórzanej z grubymi swetrami lub golfami – uzyskana w ten sposób stylizacja jest mało efektowna i nieciekawa.

Jak dobrać rozmiar i długość?

Wiele kobiet zastanawia się, jak prawidłowo dobrać rozmiar i długość kurtki? Pytanie to, choć na pozór wydaje się śmieszne, jest w rzeczywistości kwestią bardzo istotną. Kurtki skórzane damskie nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani nadmierne luźne. Jest to okrycie wierzchnie, podczas zakupu warto więc uwzględnić, ze na co dzień pod kurtką będzie bluzka, koszula lub sweterek. Optymalnym rozwiązaniem są modele, które umożliwiają swobodę ruchów i komfort użytkowania. Wbrew przyjętej opinii, odzież skórzana nie ulega rozciąganiu, dlatego też ważne jest to, aby wybrane rozwiązanie było dopasowane do budowy ciała danej osoby.

Równie istotna okazuje się długość kurtki. Standardowa długość ramoneski kończy się na linii bioder, nie mniej jednak kobiety o nienagannej figurze śmiało mogą pozwolić na modele nieco krótsze, kończące się na linii pępka. Standardowa długość kurtki sprawdza się także w stylizacjach obejmujących klasyczne t-schirty lub koszule.

Zapoznaj się z ofertą na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here