Biznesowy look kobiety

0
328
Biznesowy look kobiety

Jeśli sukienka, to na czas wolny, a do biura to jedynie spodnie lub spódnica z bluzką koszulową. To powszechny pogląd, którego warto się pozbyć, bo jest ograniczający. Zwłaszcza powinna zapomnieć o tym kobieta, która szuka ubrań do pracy. Im więcej ma opcji do wyboru, tym lepiej się ubierze i tym większą zyska satysfakcję ze swojego wyglądu. Może włożyć sukienkę, ale nie każdą.

Jaka sukienka pasuje do stylu biznesowego?

Ubranie to musi mieć cechy, jakich ogólnie wymaga się od ubrań do biura. Ma być elegancko, skromnie, poważnie i schludnie. Jeśli sukienka spełnia te wymagania, może być częścią stroju biznesowego. Sprawdzi się w takiej roli każda z tych, które należą do grupy uniwersalnych. To skromne sukienki. Mają proste fasony i bardzo mało ozdób (albo wcale). Nie eksponują nadmiernie kobiecości. Biznesowy look na to nie pozwala. Konieczny jest wizerunek osoby kompetentnej.

Sukienka do biura ma średnią długość. Dekolt ma skromny. Góra przylega do ciała, natomiast dół sukienki może być prosty albo rozszerzany. Biznesowy strój stworzy też taka, której dół przypomina spódnicę ołówkową. Żadnych bardzo obcisłych i krótkich dołów sukienki, a także falban i długości maksi. Są też modele sukienek, w których góra jest luźniejsza i przypomina bluzkę koszulową. One także pasują do biura.

Jaki kolor sukienki pasuje do biznesowego wizerunku?

Kolory charakterystyczne dla ubioru biznesowego to: szary, beżowy, kremowy, czarny. W górnej części stroju pojawia się biel. Kobieta, szukając sukienki dla siebie, musi wybierać taką, której i fason, i kolory są eleganckie. Nie musi ograniczać swojego wyboru do barw neutralnych. Dobrym wyborem jest granat. To także kolor typowy dla biznesowego wizerunku. Inne barwy też mogą być dobre, jeśli są stonowane i poważne. Gdy spodoba się sukienka w dwóch kolorach (inny dół, inna góra), to obie barwy muszą być odpowiednie.

Uniwersalna sukienka – do biura i na inne okazje

Ubierając się do biura, kobieta połączy sukienkę z marynarką i eleganckim obuwiem. Jeśli jej kolor nie jest z grupy neutralnych, to którąś z takich barw powinna mieć marynarka. Uniwersalna sukienka przyda się i na różne inne okazje. Z innymi dodatkami prezentuje się zupełnie inaczej. Jest dobra na spacer po mieście (krótka kurtka zamiast marynarki). Pasuje na różne uroczystości (np. z żakietem w wyrazistym kolorze) oraz na imprezy (ekstrawaganckie dodatki).

Zakup uniwersalnej sukienki to dobra inwestycja. Można ją włożyć na różne okazje. Gdy trzeba ubrać się elegancko do pracy, też się sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here