Na co zwrócić uwagę wybierając okulary dla dziecka?

0
207

Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem, dzięki któremu człowiek może poznawać świat. Niestety niekiedy już u dzieci pojawiają się problemy z widzeniem. W takim przypadku pomóc mogą okulary. Często najmłodsi nie chcą ich nosić, jednak warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane oprawki, mogą je do tego zachęcić. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okularów dla pociechy?

Oprawki, które przypadną do gustu najmłodszym

Wybierając oprawki dla dziecka, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jaki komfort zapewniają maluchowi. Polecaną opcją są warianty plastikowe, ponieważ wyróżniają się lekkością. Alternatywą dla nich są warianty metalowe, jednak te z reguły ważą więcej, dlatego są częściej wybierane przez nastolatków i dorosłych. Ważne jest również to, aby upewnić się, że oprawki pasują do twarzy dziecka — nie powinny być ani zbyt ciasne, ponieważ w takim przypadku będą pociechę uwierać, ani zbyt luźne — to zwiększałoby prawdopodobieństwo, że zsuną się z nosa i spadną.

Należy również zwrócić uwagę na wygląd oprawek, jakie mają mieć kupowane okulary dla dzieci. We Wrocławiu znajdziesz szeroki wybór różnokolorowych wariantów, które dopasujesz do wieku oraz upodobań malucha. Warto pamiętać o tym, aby przy zakupie okularów zawsze pytać o zdanie pociechę, ponieważ bez wątpienia chętniej założy okulary, które sama wybrała. Dodatkowym zabezpieczeniem okularów może być dobranie do nich łańcuszka chroniącego przed upadkiem.

Dobór odpowiednich szkieł do okularów dla pociechy

Kolejną kwestią jest wybór odpowiednich szkieł. Odwiedzając m.in. salon optyczny we Wrocławiu, możesz umówić się od razu na badanie, podczas którego lekarz oceni wadę pociechy. To jednak nie wszystko. Podczas zamawiania soczewek okularowych, dobrze postawić na warianty, które nie ulegają łatwo uszkodzeniom i zarysowaniom, ponieważ mogą one być na to narażone, np. gdy maluch będzie się bawić. Jeżeli pociecha spędza dużo czasu przed komputerem, warto także zapytać o powłoki, które blokują niebieskie światło. Należy również zwrócić uwagę na to, aby szkła, podobnie jak uprawki, nie były zbyt ciężkie, ponieważ to może powodować u malucha dyskomfort, a przez to, niechęć do noszenia okularów. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci mających znaczne wady wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here