Aranżacja pokoju na poddaszu – jak zagospodarować przestrzeń?

0
565
Aranżacja pokoju na poddaszu - jak zagospodarować przestrzeń?

Poddasze zazwyczaj jest pomieszczeniem ze skosami. Z tego powodu możliwości aranżacyjne są ograniczone. Jednak istnieje kilka sposobów na przytulne i przestrzenne urządzenie tego pokoju. Dowiedz się, jak powinna wyglądać aranżacja pomieszczenia na poddaszu, aby dało się w nim wygodnie żyć.

Kiedy można zaaranżować pokój na poddaszu?

Poddasze nie zawsze jest przestrzenią użytkową. W domyśle często ma tak być, ale realia inaczej się układają. Aranżacja pokoju na poddaszu jest możliwa, o ile przestrzeń ta jest przygotowana na ewentualne zamieszkanie. Oznacza to, że poddasze musi być koniecznie ocieplone i zaizolowane. Termoizolacja poddasza jest ważna dla ciepła w całym domu, gdyż bez niej może ono znacznie uciekać. Ponadto, jeśli myślimy o aranżacji pokoju na poddaszu, to ważne, aby dało się w pomieszczeniu funkcjonować zarówno latem, jak i zimą. Z tych względów termoizolacja jest potrzebna.

Skosy przy aranżacji pokoju na poddaszu

To największy problem, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć przy aranżacji pokoju na poddaszu. Skosy odbierają dostępną przestrzeń i sprawiają, że jest ona mniej ustawna. Jest tak tylko z pozoru miejsce nieużytkowe.

Skosy w aranżacji pokoju na poddaszu idealnie nadają się na ukryty za drzwiami schowek lub miejsce na nieregularne komody oraz szafki. Dzięki temu można stworzyć swego rodzaju przechowalnie.

Ponadto przestrzeń ze skosami idealnie nadaje się na usytuowanie tam wypoczynku – a już w szczególności, gdy w dachu znajduje się okno. Tym sposobem tworzy się świetny kącik do czytania.

Salon i sypialnia na poddaszu

Poddasze idealnie nadaje się do zaaranżowania go na salon lub sypialnie. To miejsce ma swój specyficzny klimat, dlatego sprzyja spotkaniom z najbliższymi. Skosy nie muszą być przeszkodą w aranżacji pokoju na poddaszu, a wręcz przeciwnie. Niskie regały i szafki można ustawić pod ścianą, natomiast kanapy na środku salonu ulokowanego na poddaszu. Dzięki temu można stworzyć doskonałe miejsce integracji.

Poddasze kojarzy się również z miejscem odosobnionym. Swego rodzaju oazą spokoju. Z tego też względu idealnie nadaje się na sypialnie. W tym przypadku skosy są nawet atutem, gdyż można pod nimi ustawić łóżko, a ponadto do sypialni wpada naturalne światło. Dzięki temu poddasze zdaje się idealnym miejscem do wypoczynku.

Ponadto w tym miejscu świetnie sprawdzi się również antresola, na której można ulokować łóżko. Taka aranżacja pokoju na poddaszu przywodzi na myśl rustykalny styl, dzięki czemu sprzyja wypoczynkowi.

Na pewno błędem jest niewykorzystywanie tej przestrzeni, która odpowiednio zaaranżowana może stać się doskonałym miejscem relaksu i wypoczynku, któremu sprzyjają okna dachowe, przez które wpada naturalne światło. Dzięki czemu przestrzeń ta jest jasna i optycznie większa.

Szukasz specjalistów od adaptacji poddasza? Wejdź na https://fixly.pl/kategoria/adaptacja-poddasza i znajdź sprawdzonych wykonawców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here