Słoneczna Willa w Międzygórzu

0
415
Słoneczna Willa w Międzygórzu

Międzygórze, to piękna i malownicza miejscowość górska, położona w Sudetach Wschodnich, a dokładniej ujmując w dolinie rzek Wilczki i Bogoryi, u stóp najwyższego szczytu w okolicy: Śnieżnika.

Historia Międzygórza

Swoje istnienie miejscowość zawdzięcza powstałym już w XVI wieku osiedlom drwali i węglarzy, natomiast w XVII wieku odkryto złoża rud żelaza i rozpoczęto wydobycie. Górnictwo nie zapisało się na długo w historii miejscowości. Do XIX wieku mieszkańcy trudnili się w dziedzinie tkactwa oraz leśnictwie. Przełom nastąpił w XIX wieku, za sprawą księżnej Marianny Orańskiej, która odkryła walory klimatyczne Międzygórza i za jej sprawą powstało wiele pięknych drewnianych willi wybudowanych w stylu szwajcarskim oraz postały liczne szlaki turystyczne, w tym na pobliski szczyt Śnieżnik ( 1423 m n.p.m.). Po 1945 roku Międzygórze znalazło się w granicach Polski. Odkryta na nowo, z istniejącą już infrastrukturą turystyczną miejscowość stała się w latach 60-tych plenerem serialu Czterej Pancerni i Pies.

Atrakcje Międzygórza

W samym Międzygórzu na uwagę zasługuje piękny wodospad Wilczki o wysokości 22 metrów oraz liczne zabytkowe drewniane wille wybudowane w stylu alpejskim, w których mieszczą się hotele, pensjonaty oraz restauracje. Do rejestru zabytków wpisane zostały m.in. Historyczny układ urbanistyczny miejscowości, drewniany Kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca, budynek sanatorium ” Gigant”, drewniany pensjonat ” Alpejski Dwór” oraz pensjonat ” Krokus”.

Noclegi Międzygórze

„Słoneczna Willa”, to pięknie odrestaurowany hotel, wybudowany około 1900 roku. Pierwotnie nazywał się ” Anna Hof” i był najchętniej odwiedzanym pensjonatem w drodze na szczyt Śnieżnika. Po wojnie hotel należał do Funduszu Wczasów Pracowniczych, natomiast po przemianach ustrojowych po 1989 roku stał się własnością prywatną i odzyskał swój dawny blask i charakter. Dla turystów odwiedzających Międzygórze, hotel który idealnie spełni ich oczekiwania to właśnie „Słoneczna Willa”. Pensjonat dysponuje 22 pokojami o wysokim standardzie wyposażenia, z przestronnymi łazienkami z zachowanym klasycznym, przytulnym stylem.

Dla gości odwiedzających Międzygórze, restauracja w ” Słonecznej Willi” będzie świetnym wyborem, gdyż w przestronnej 50 osobowej sali, będą się czuli bardzo komfortowo za sprawą kominka z częścią wypoczynkową, drink barem oraz kącikiem zabaw dla najmłodszych. Restauracja serwuje dania kuchni europejskiej oraz tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here