Sklep z kawą – na co warto zwrócić uwagę?

0
588
Sklep z kawą - na co warto zwrócić uwagę?

Kawa towarzyszy ludziom właściwie od zawsze. Jest jedną z najczęściej wybieranych używek, choć nie służy przecież wyłącznie do pobudzenia czy dodania energii – znaczna część osób pije ją ze względu na walory smakowe i zapachowe, a efekt energetyczny pozostaje jedynie dodatkiem. Choć zwyczajną kawę rozpuszczalną, a często także ziarnistą, można kupić w każdym sklepie i większym hipermarkecie, chcąc zakupić ziarna naprawdę dobrej jakości, warto wybrać się do sklepu, którego głównym (a często jedynym) asortymentem jest właśnie kawa. Na co zatem zwrócić uwagę odwiedzając sklep z kawą?

Różnorodność asortymentu

Nie trzeba być koneserem i wielkim smakoszem kawy, żeby mieć ochotę zakupić naprawdę dobrej jakości ziarna. Sklep z kawą, który jest wart odwiedzenia, powinien mieć w swoim asortymencie kawy mniej popularnych, a czasem wręcz niszowych palarni i takie, sprowadzane z całego świata. Koniecznie należy zwrócić uwagę, czy sklep specjalizuje się właśnie w kawie, czy towar który się w nim znajduje stanowi raczej wszystko i nic jednocześnie. Dobry sklep z kawą to taki, który nie oferuje jednocześnie mnóstwa innych rzeczy, a jego właściciele skupiają się raczej na jakości, a nie na ilości.

Obsługa

Tak jak w każdym innym sklepie, który specjalizuje się w asortymencie jednego rodzaju, tak i w przypadku sklepu z kawą, obsługa powinna mieć przynajmniej minimalne pojęcie o produktach, które sprzedaje oraz mieć możliwość doradzenia i zasugerowania. Nie każdy klient zna się dokładnie na rodzajach kawy, może jedynie wiedzieć, jakiego posmaku oczekuje lub z jakiego kraju produkty interesują go najbardziej – pracownik powinien wówczas umieć dopasować idealne ziarna do preferencji i oczekiwań osoby kupującej.

Podstawowe, ale jednak nieoczywiste

Dobry sklep z kawą DMG, oprócz nienagannej obsługi i jednolitego asortymentu dobrej jakości, powinien także cechować wyróżniać się kilkoma innymi cechami, między innymi:

  • produkty powinny być ułożone według krajów pochodzenia bądź rodzaju ziaren,
  • wszystkie produkty powinny mieć dobrą datę ważności,
  • w sklepie powinien być wyczuwalny zapach kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here