Jak urządzić balkon w bloku mieszkalnym

0
586
Jak urządzić balkon w bloku mieszkalnym

Każdy chce zagospodarować swoją przestrzeń w domu jak najlepiej, tak aby była ona funkcjonalna i przytulna. O nasze balkony również trzeba dbać. Nawet osoby posiadające balkon francuski, mogą zagospodarować taką małą przestrzeń jak najpraktyczniej. Balkon francuski cechuje się tym, że jest bardzo mały i składa się jedynie z balustrady i okna balkonowego. Nie jest łatwo zagospodarować takie wnętrze, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Aby zabrać się do urządzania, trzeba na ten temat dowiedzieć się wielu praktycznych i przydatnych rzeczy. Jak najlepiej urządzić balkon francuski i o czym trzeba pamiętać?

Podłoga na balkonie

Trzeba pamiętać o doborze dobrze pasującej podłogi, gdyż jest to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę wchodząc na balkon. Z powodu iż taki balkon nie posiada dużego metrażu, podłoga znajdująca się tam, będzie taka sama jak wewnątrz pomieszczenia, dlatego powinno się dobrać ją tak by pasowała do balkonu i wnętrza pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczne, drewniane panele. Idealnie nadadzą się w jasnym odcieniu, ponieważ ładnie odbiją światło słoneczne. Różnego rodzaju płytki w każdych kolorach również wkomponują się w metraż bardzo dobrze.

Meble na balkonie

Z powodu wspomnianego wyżej bardzo małego metrażu takiego balkonu, nie można planować wstawienia bardzo dużej ilości mebli. Najlepszą alternatywą będzie wstawienie np. małego stołka do siedzenia, który idealnie nada się do podziwiania pięknej i ciepłej pogody za oknem. Można również wstawić mały stolik balkonowy, na którym mogą stać przeróżne rośliny i ozdoby. Trzeba jednak pamiętać, aby kolorystyka mebli pasowała do podłogi oraz mebli znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Kolejnym sposobem, żeby przestrzeń nie była pusta jest dodanie różnego rodzaju ozdób. Idealnie nadadzą się figurki i małe, uroczę dodatki, które na podłodze będą wyglądać korzystnie.

Oświetlenia i rośliny na balkonie

Idealnym sposobem zagospodarowania tak małej przestrzeni, będzie użycie roślin i różnego rodzaju przytulnego oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie dużych doniczkowych roślin, które na tle tak małego metrażu, będą idealnie przykuwały uwagę wszystkich. Jest to dobre rozwiązanie dla takich roślin, ponieważ tak duży dostęp do słońca będzie im sprzyjał. A jakie oświetlenie najlepiej dobrać? Bardzo dobrą alternatywą będzie dobranie małego i subtelnego oświetlenia. Takim oświetleniem są m.in. różnego rodzaju lampki wiszące, które można zawiesić na balustradzie, czy nawet świeczki stojące. Taki zabieg spowoduje, że balkon francuski będzie wyglądał bardzo klimatycznie i przytulnie.

Podsumowując, balkon francuski nie jest łatwo urządzić tak by było to praktyczne, estetyczne i wyglądało dobrze, lecz nawet jego mały metraż, można urządzić tak by być zadowolonym. Trzeba jedynie pamiętać o zasadach, dzięki którym nasz metraż balkonu stanie się funkcjonalny oraz o tym jak zrobić to dobrze, by wnętrze prezentowało się jak najlepiej. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zaczerpnąć informacji z artykułów lub sięgnąć po radę specjalisty od urządzania wnętrz i balkonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here