Czy wertykulator elektryczny będzie wystarczający do ogrodu?

0
486
Czy wertykulator elektryczny będzie wystarczający do ogrodu?

Wertykulatory elektryczne spełnią oczekiwania każdego odbiorcy. Są one przydatne podczas pielęgnacji trawnika, który wymaga także napowietrzania. Aeracja bazuje na nakłuwaniu gleby, a wertykulacja to pionowe nacinanie darni trawnika. Oba zabiegi wiążą się z użyciem maszyny z wymiennymi wałkami roboczymi. Jak widać, w jednym urządzeniu mamy dwie funkcje. Do mniejszych przestrzeni wybierzmy elektryczny model, a do większych spalinowy. Czym cechuje się wertykulator elektryczny? O czym warto wiedzieć? Gdzie znajdziemy takie urządzenia? Co oferują producenci?

Rodzaje wertykulatorów – elektryczny, spalinowy a może ręczny?

Najprościej rzecz ujmując, wertykulator jest to ogrodowe urządzenie, które służy do napowietrzania i oczyszczania trawnika z chwastów, mchu i zalegającej starej trawy. W tym wypadku elementami roboczymi są noże, które osadzone zostały na obracających się bębnach. Jakie model urządzenia wybrać? Najbardziej popularne są:

  • Wertykulatory spalinowe – mogą być stosowane w areałach, od kilkuset do kilku tysięcy m2.
  • Wertykulatory elektryczne – nadają się najczęściej do mniejszych powierzchni, do ok. 600 m2.
  • Wertykulatory ręczne – to pewien rodzaj grabi, które posiadają wąskie i sztyletowate zęby. Takie grabie mogą posiadać kółka, co ułatwia prowadzenie sprzętu.

Nie zapominajmy o tym, że możliwy jest zakup urządzenia 2 w 1, czyli połączenia aeratora i wertykulatora. Producenci oferują nowoczesne wertykulatory w postaci przyssawki do traktora. Są one przeznaczone do długiej pracy, na ogromnych powierzchniach. Jak widać, szerokie asortyment daje klientom wiele możliwości podczas doboru.

Wertykulator elektryczny – idealny do ogrodowych trawników

Każdy posiadacz trawnika na działce lub w ogrodzie doskonale wie, jak ważne jest zadbanie o jego pielęgnację. Dosyć trudnym i wymagającym zajęciem jest wertykulacja. Proces napowietrzenia gleby może być znacznie łatwiejszy wtedy, gdy wybierze urządzenie o dobrej jakości. Sprzęt może posiadać silnik ze sporą mocą, ergonomiczną budowę i ostrza ze stali. Wszystko to zapewnia płynną, niezawodną i komfortową pracę. Z wentylatorami elektrycznymi o małej mocy poradzą sobie nawet osoby początkujące, także w dużych ogrodach. Zawodowy ogrodnik może dobrać japońskie silniki o dużych mocach i szerokim zakresie regulacji głębokości cięcia. Hartowane ostrze poradzi sobie z glebą zbitą i spoistą. Dzięki takim zabiegom możemy cieszyć się lepszym wzrostem sadzonej trawy i wyeliminowaniem chwastów.

Wertykulatory elektryczne z łatwością zakupimy w internetowym sklepie. Dzięki temu możemy znacznie zaoszczędzić czas i koszty, gdyż urządzenie zamówimy wprost pod nasze drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here