Volkswagen Caddy IV Alltrack

0
3988
Volkswagen Caddy IV Alltrack

Volkswagen Caddy IV Alltrack to auto użytkowe o pięciodrzwiowym i pięciomiejscowym nadwoziu długości czterech metrów i osiemdziesięciu siedmiu centymetrów produkowane od roku 2017 do chwili obecnej.

Pojazd ten tak samo jak inne odmiany Volkswagena Caddy generacji czwartej ma silnik umieszczony poprzecznie z przodu, ale ze względu na prześwit zwiększony do 163 milimetrów może być opcją z napędem na przednią oś lub na obydwie, czyli może być to auto 4X4.

Volkswagen Caddy IV Alltrack – slinik

W tym rzecz jasna tkwi urok tej odmiany, ale to też silnik 1.0 TSI o mocy 102 koni mechanicznych lub silnik 1.2 TSI o mocy 84 koni mechanicznych. Auto to może też napędzać silnik 1.4 TSI o mocy 110, 125 lub 130 koni mechanicznych. Ludzie użytkujący ten konkretny model unikają te silniki w przypadku Europy centralnej i wschodniej. Mowa tu dokładnie o tym, że w przypadku tych silników mechanicy zalecają wymiany oleju co 10 000 kilometrów i częstą kontrolę jego stanu, bo te silniki nawet w dobrym stanie technicznym nieznacznie piją olej. Dlatego diesle w przypadku Volkswagena Caddy IV Alltrack są lepszym wyborem, a są to motory 2.0 TDI dostępne w kilku wariantach jeśli chodzi o moc, czyli te jednostki napędowe mogą mieć 75, 102, 122 lub nawet aż 150 koni mechanicznych. Wiele znaczy też i to, że diesel ten to poprawiona i trwalsza wersja.

Samochód ten jest też niezwykle użyteczny, bo przedsiębiorcy dość często jeżdżą autami po drogach gruntowych, czyli pojazdy ze zwiększonym prześwitem są dla nich pewnego rodzaju wybawieniem, bo one dają więcej możliwości. Jednak to nie to samo co prawdziwy samochód terenowy. Tę oczywistą prawdę zna wielu, ale podniesione auto użytkowe jest lepszą opcją na wyboiste drogi. Jego ważny atut tkwi też i w tym, że to Volkswagen Caddy IV Alltrack, czyli pięcioosobowe auto, w którego przypadku naprawy zawieszenia są i tanimi i łatwymi. Podobnie jest z układem hamulcowym, bo ten pojazd to cała masa tanich zamienników na rynku i właśnie dlatego mali przedsiębiorcy często kupują to auto jako nowe lub używane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here