Kubki jednorazowe – jakie kupić do firmy?

0
341

Zdarzają się sytuacje, kiedy jednorazowe kubki bardzo się przydają – mowa o różnego rodzaju imprezach plenerowych czy grillu ze znajomymi na działce. Na rynku można znaleźć kubki plastikowe oraz papierowe. Które z nich warto wybrać?

Najważniejsze informacje na temat kubków jednorazowych

Kubki jednorazowego użytku mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Wszystkie charakteryzują się tym, że są całkowicie bezpieczne – mogą mieć bezpośredni kontakt z każdym rodzaj żywności i napojów. Jednocześnie dzięki tym właściwościom (i nie tylko im) stanowią doskonałe rozwiązanie na różnego typu okazje, takie jak między innymi rodzinne przyjęcia w plenerze, ale i bardzo profesjonalne festiwale muzyczne, mecze czy miejskie festyny. Tego typu kubki są niezbędnym przedmiotem również na targach czy konferencjach i wszędzie indziej, gdzie została zaproszona lub ma się zjawić spora ilość osób. Kubeczki jednorazowe najlepiej kupować w takich miejscach jak hurtownia opakowań, gdzie można znaleźć kubki w różnych rozmiarach. Najmniejsze kubki są wprost idealne do espresso. 

Standardowe kubki mają z kolei 200-250 ml i stanowią najlepszy wybór w przypadku herbaty. To właśnie je stosuje się również najczęściej w automatach z ciepłymi napojami. Z kolei największe kubki mają rozmiar od 300 do 500 ml. Nadają się wprost idealnie do lemoniady, bubbletea czy piwa. To, jakie ostatecznie wybierze się produkty do kupienia, powinno zależeć od tego, jakie oferuje się napoje w danym miejscu.

Jednorazowe kubki z tworzywa sztucznego

Plastikowe kubki jednorazowe to akcesoria, które są znane wszystkim. Do dziś jeszcze często się je stosuje, choć coraz częściej zamienia się je na ekologiczne alternatywy. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w barach i kawiarniach, a także i podczas imprez oraz wydarzeń organizowanych w plenerze – na przykład podczas pikniku, grilla, festynów, festiwali, meczy. Kubki plastikowe można znaleźć również w automatach do ciepłych oraz zimnych napojów, takich jak kawa, herbata, czekolada, woda czy lemoniada. Korzysta się z nich w miejscach publicznych czy przychodniach lekarskich. Niewielkie kubki z tworzyw sztucznych znajdują również zastosowanie w gabinetach stomatologicznych i pozwalają pacjentom przepłukiwać usta w trakcie i po zabiegu dentystycznym. Kubki plastikowe można znaleźć również w lokalach gastronomicznych czy firmach cateringowych. Często stosuje się je również w szkole czy stołówkach pracowniczych.

Papierowe kubki

Kubki jednorazowe z papieru, podobnie jak i ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych, stosuje się na dużą skalę w bardzo różnych miejscach i podczas różnych wydarzeń. Papier jest ekologiczną alternatywą dla plastiku. Ekologia w ostatnim czasie stała się niezwykle ważna. Z tego powodu coraz więcej osób skupia się na tym, aby wybierać rozwiązania przyjazne środowisku. Do takich rozwiązań należą kubki z papieru. Można je zastosować zarówno w przypadku ciepłych, jak i zimnych napojów na wynos. Umieszcza się je również w automatach, na stacjach benzynowych i stosuje podczas festiwali, festynów czy na meczach itd. Papierowe kubki są w pełni bezpieczne – wbrew pozorom nie rozpadają po godzinie, można z nich korzystać przez długi czas, ponieważ pokryta je specjalna wodoodporna warstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here