Jak zaoszczędzić na wodzie butelkowej?

0
483
Jak zaoszczędzić na wodzie butelkowej?

Ostatnio oszczędzanie stało się nadzwyczaj często powtarzanym hasłem, które – w obecnej sytuacji socjoekonomicznej – przez jakiś czas nie wyjdzie jeszcze z mody. Jak więc nie dać się szalejącej inflacji, wspierając przy okazji środowisko naturalne? Dlaczego warto zrezygnować z plastikowych butelek i jak zadbać o to, żeby spożywana przez nas woda była świeża i nieszkodliwa dla naszego zdrowia? Sprawdź tutaj!

Plastikowe butelki – dlaczego powinniśmy z nich zrezygnować?

Pierwszym i najważniejszym argumentem dla którego kategorycznie powinno się zrezygnować z niskiej jakości butelek plastikowych jest ich szkodliwość dla środowiska. Rozkładające się przez dziesiątki (czasami setki!) lat plastikowe wytwory zanieczyszczają gleby, rzeki, morza i oceany poprzez przedostające się do nich mikroplastiki. Nieumiejętne gospodarowanie tym tworzywem jest bez wątpienia jednym z najpoważniejszych zagrożeń cywilizacyjnych, uderzających w dobrostan flory i fauny – a co za tym idzie, w nasz własny.

Nie należy zapominać również o zgubnym wpływie plastikowych butelek na nasze zdrowie. Przechowywane w nieadekwatnych warunkach, przez długi czas, w nieodpowiedniej temperaturze czy naświetleniu, zaczynają uwalniać związki chemiczne znajdujące się w plastiku, znane również jako Bisfenol A oraz Bisfenol S. Na co wpływa BPA oraz BPS? Przede wszystkim na gospodarkę hormonalną organizmu, na ciśnienie krwi i obniżenie działania układu odpornościowego. Oczywiście, w butelkach nie pływają kawałki plastiku wielkości piłeczek golfowych, wystarczy jednak wyobrazić sobie jaka ilość tego materiału jest przez nas wykorzystywana w skali roku, gdyż jak to się mówi – w przyrodzie nic nie ginie.

Najlepsze alternatywy dla wody butelkowej

Istnieje wiele alternatyw dla klasycznej wody butelkowej, które nie tylko mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa naszej planety, ale również do polepszenia stanu naszego portfela. Oszczędności wygenerowane poprzez zrezygnowanie z nabywania wciąż drożejącej wody butelkowej można przeznaczyć na nabycie artykułów umożliwiających nam rozkoszowanie się świeżą, czystą wodą nabytą z innych, bardziej ekologicznych źródeł.

Po pierwsze, dzbanek filtrujący! W wielu gospodarstwach domowych dzbanki filtrujące firmy Dafi cieszą się ogromnym sukcesem – i nie ma się czemu dziwić! Ekonomiczne filtry wymienne, duża wydajność oraz wysoka jakość otrzymanej za ich pomocą wody zachęcają do zakupu. Co jest największą zaletą tego produktu? Możliwość filtrowania wody wykorzystywanej nie tylko do bezpośredniego picia, ale również do przygotowywania innych potraw, koktajli czy napojów – zyskujemy więc nie tylko oszczędności, ale również czystą przyjemność.

Po drugie, filtr przepływowy! Takie rozwiązanie może być zaaplikowane w każdym domu, biurze czy przestrzeni wspólnej, dostarczając do nich najbardziej cenne dary, którymi możemy podzielić się z drugim człowiekiem: czystą wodę oraz bezpieczeństwo portfela. Filtry żywiczne redukujące sól i magnez, filtry polipropylenowe usuwające zanieczyszczenia mechaniczne czy filtry azotanowe chroniące nas przed azotanami z okolicznych pól i kanalizacji miejskich – Dafi oferuje wiele możliwości i rozwiązań będących najskuteczniejszym sposobem na podwyższenie jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru.

Po trzecie, bidon z filtrem! Chyba nie ma niczego bardziej kłopotliwego niż codziennie dokupywanie kolejnych sztuk plastikowych butelek, żeby tego samego dnia… wyrzucić je do śmieci. Żeby umilić sobie czas spędzany w pracy, szkole, kinie czy w komunikacji miejskiej zawsze warto mieć przy sobie bidon z filtrem, który umożliwia uzdatnienie wody płynącej w ogólnodostępnej sieci wodociągów miejskich. Uzupełnienie zalecanej podaży tego płynu za pomocą przenośnego filtra świetnie sprawdzi się w trakcie małych i dużych podróży – w końcu nie ma droższych miejsc na zakup wody butelkowanej niż stacje, dworce i lotniska, a dzięki bidonowi Dafi wodę mamy zawsze na wyciągnięcie… butelki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here