Tlumacz

Jestem tłumaczem, siedzę na moc nowych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak również wykorzystuję się przekładem literackim. Najczęściej ale moja czynność to szkolenie tekstu, z normy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo dają mi one wiele radości.

Skupienie i koncentracja Kiedy mam zrobić tłumaczenie tekstu literackiego, przede wszystkim staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najważniejszy jest wtedy dla mnie tekst. Istotny jest gdyż nie tylko doskonały przekład, jednak i przeznaczenie walorów literackich. To ciężkie zadanie, ale daje niesamowitą satysfakcję. Kiedy ukazuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, odczuwam wielkie dobro i satysfakcję prawie naprawdę silną, jakbym taż była autorką tego kontekstu. Są właśnie takie teksty, których tłumaczenie nie sprawia mi radości, mimo tego, iż są literackie. Działa to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cena takiego dokumentu jest właściwie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i politycznych.

Pozycja w zakładu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo dokładnie i zależy mi na wiernym oddaniu założeń oryginału. Etapem istnieje to niemożliwe, niemniej nigdy się nie poddaję i prę do tyłu. Zdarza się, że muszę odłożyć tekst na jakiś do szuflady i powrócić do niego później. W domowej książki doceniam to, że mogę ją zakładać, występując w bloku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a nowoczesna technika daje mi do tego wszelkie niezbędne narzędzia. Dysponuję wszystkimi możliwymi słownikami, i internet pozwala na weryfikowanie wielu informacji. Jednak robiąc w budynku, należy wspominać o samodyscyplinie, bowiem rzecz w zakładzie rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewien rygor także proste zadania służyć jak należy. Każde tłumaczenie artykułu jest ważne a do każdego powinien wyjść z racją, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: